Okolí Plešivce a Abertam

Pěší a cyklo trasy

Krušné hory jsou oblíbené nejen kvůli kvalitním lyžařským areálům, ale i díky stovkám kilometrů cyklo tras a několika trail parků. 

Okolí obce Abertamy a hory Plešivec vám nabídnou mnoho možných cílů vašich procházek i cyklo výletů okolím. Trasy jednotlivých výletů můžete podle chuti a sil kombinovat. Kolem Abertam vede část severní Stezky Českem. Zkuste jaké to je, se vydat na trasu Krásná - Klínovec z našeho apartmánu.


Obvzlášť si zde přijdou na své milovníci trialů. Jak na Plešivci, tak na Klínovci, jsou desítky skvěle upravovaných trialových tras vhodných od začátečníků až po největší profíky.

Lyžování

Plešivec a obec Abertamy mají díky své horské poloze jednu obrovskou výhodu, kterou ocení zejména běžkaři. Je to brzký sníh. V okolí se můžete věnovat běhu na lyžích často již od začátku prosince až do začátku dubna. Nejbližší okolí nabízí přes 120 km upravovaných tratí. V hlavní sezóně se pak upravují trasy několikrát týdně!

Na německé straně Krušných hor u lázeňského městečka Oberwiesenthal je navíc k dispozici dalších 75 km běžkařských tras.

Lyžařské běžecké trasy v Krušných horách: Tipy na výlety 

Trasa Krušnohorské lyžařské magistrály

Další aktivity

Turistika, houbaření, sběr borůvek, nedaleká Ježíškova cesta, útulné hospůdky, paragliding, lanový park, přístupné doly a šachty, lázeňský areál a bazén se malým tobogánem.... Tyto všechny atrakce a aktivity naleznou hosté Apartmánu SKI Plešivec v blízkém okolí. Každý se zde zabaví podle svého gusta :)